Meinrad Lienert

z námý lidový básník Meinrad Lienert se narodil 25. května 1865 ve švýcarském Einsiedelnu, kde strávil šťastné dětství, navštěvoval základní školu později i klášterní gymnázium. V roce 1884 započal se svým studiem práv, nejdříve na univerzitě v Lausanne, potom v Heilderbergu a studia zakončil v Mnichově, odkud se vrátil zpět do svého rodného města, aby tam působil jako notář a redaktor. V roce 1899 odešel do Zürichu, kde krátce vedl redakci deníku „Die Limmat“, ale již v roce 1900 se vydal cestou svobodného povolání jako autor divadelních her, románů a především lyrických s přírodou svázaných básní, napsaných ve švýcarském dialektu. Svoji nezávislost v následujících letech ztratil jen jednou, a to když se v letech 1919 – 1921 věnoval práci redaktora deníku „Zürcher Volkszeitung“.

m einrad Lienert zemřel 26. prosince 1933 v Küsnachtu. Jeho spoluobčané na něj nezapomněli, v Zürichu nese jeho jméno jedna ulice, v rodném Einsiedelnu po něm pojmenovali dokonce náměstí.

s CHWEIZER SAGEN UND HELDENGESCHICHTEN, 1914

z URCHER SAGEN, 1919

n ejvýznamnější kniha napsaná v nářečí:

s SCHWÄBELPFYFFLI 1906, 1913, 1920 (sbírka básní)

z droje: Wikipedia, oficiální webové stránky města Einsiedel, Cicerones Kulturseite, oficiální webové stránky muzea FRAM v Einsiedelu

Oddělovač

Seznam pohádek tohoto autora:

Bílá paní na TegerfeldenuPoděkování: Robert Straka (plnění databáze) | Tomáš Macek (CSS)      
Kontakt: webmaster@pohadky.org      

pohadky.org, jejímž autorem je Jitka Martináková a Petr Macek, podléhá licenci:      
Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko .      
Licence Creative Commons