Joseph Jacobs

j oseph Jacobs se narodil 29. srpna 1854 v Sydney jako šest� syn Johna Jacobse, hospodského, kter� se přistěhoval do Austrálie kolem roku 1837 z Londýna. V roce 1872 Jacobs nastoupil na Univerzitu v Sydney, ale příšt� rok přijat na St. Johs College Univerzity Cambridge, kde dostudoval v roce 1976.

j acobs byl sekretářem Society of Hebrew Literature v letech 1878 a� 1884. Spolu s Lucienem Wolfem Jacobs sestavil Fake Tag Heuer Watches Catalogue of the Anglo-Jewish Historical Exhibition of 1887 a Bibliotheca Anglo-Judaica, na kterých byla založena cel� jeho budouc� práce v oblasti anglo-židovsk� historie.

j eho antropologick� studia ho přivedla k folklóru, napsal a editoval několik sbírek pohádek, byl redaktorem časopisu Folklore, a díky tomu se stal nejpopulárnějším autorem pohádek sv� generace.

v roce 1900 se stal editorem Jewish Encyclopedia, kter� byla připravována v New Yorku a tudíž se musel Jacobs usadit v Spojených Státech. Zde se stal profesorem angličtiny v Jewish Theological Seminary of America a podílel se na novém překladu bible do angličtiny pro Jewish Publication Society of America.

j acobs byl ženat� s Georginou Horne, se kterou měl dva syny a dceru. Zemřel na srdečn� chorobu 30. ledna 1916 ve měst� Yonkers ve stát� New York.

d ílo Josepha Jacobse: Earliest English Version of the Fables of Bidpai (1888), Fables of Aesop (1889), English Fairy Tales (1890), Celtic Fairy Tales (1892), The Jews of Angevin England (1893), More English Fairy Tales (1894), Studies in Biblical Archaeology (1894), More Celtic Fairy Tales (1894), přispěvatel do Jewish Encyclopedia (od 1900), Indian Fairy Tales (1912), European Folk and Fairy Tales (1916)[pozn1] www.popularwatch.co.uk Omega Replica Best Omega Replica Omega Replica Watches Swiss Movement Cheap Rolex Replica www.bestwatches.co Cheap Breitling Replica

Oddělovač

Poznámka 1 - Krátkou noticku o život� a díle pana Jacobse pro vás zpracoval Jiří Janeček.   Zpět
Oddělovač

Seznam pohádek tohoto autora:

Honza LenivecPoděkování: Robert Straka (plnění databáze) | Tomáš Macek (CSS)      
Kontakt: webmaster@pohadky.org      

pohadky.org, jejímž autorem je Jitka Martináková a Petr Macek, podléhá licenci:      
Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko .      
Licence Creative Commons