Geroldseck

Bratři GrimmovéGeroldseck[pozn1] je jeden starý zámek ve Wasgau, o kterém se před lety mnohá dobrodružství vyprávěla; že právě na tomto zámku byli starodávní němečtí hrdinové, král Ariovist, Hermann, Wittekind či udatný Siegfried a mnozí jiní v určitém čase viděni. Ti rekové pak, když Německo bude v nejvyšší nouzi a blízko záhuby, opět vyjdou ven spolu s dávno zaniklými starými německými národy, které ku pomoci opět oživeny budou.[pozn2]
Poznámka 1 - Chcete-li najít zříceninu hradu Geroldseck, musíte nejdříve najít ve spolkové zemi Báden-Württembersko město Lahr. Leží až na samém západě země, skoro na hranicích s Francií na cestě z Freiburgu do Karlsruhe. Vydáte-li se po dálnici A5 je to cca 50km. No a z Lahru je to už jen 10 km na východ, místní silnička vás dovede až ke zřícenině Hohengeroldsecku. Hrad byl postaven ve 13.století a v 17.století zničen Francouzy. V letech 1958 – 63 byla provedena rekonstrukce dochované části hradu a dodnes je malebná zřícenina oblíbeným výletním místem.
Poznámka 2 - Pověst "Geroldseck" je z rozsáhlé sbírky pověstí bratří Grimmů. Překlad Jitka Janečková.www.pohadky.org - server plný pohádek pro malé i velké.
Licence Creative Commons 3.0 - Uvedte autora(BY)-Nevyuzivejte dilo komercne(NC)-Zachovejte licenci(SA)

Webmaster: Petr Macek (webmaster@pohadky.org)
Texty: Jitka Martináková